درباره کشور چین

کشور چین را می توان یک سرزمین پهناور و زیبا و باستانی و توریستی با میراث غنی و آثار تاریخی با شکوه معرفی نمود.چین سومین کشور پهناور در دنیا با مساحتی حدود ۹۶۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد. کشور چین دارای تنوع گسترده ی گیاهان و حیوانات و مواد معدنی و منابع زمینی می باشد.
زبان رسمی مردم کشور چین ماندارین می باشد.اما مردم بسیاری در کشور چین با انگلیسی آشنایی دارند و بسیاری از مردم چینی ،کارکنان دانش آموزان جوانان چینی و هتلداران و تجار و بانک ها به زبان انگلیسی آشنایی دارند.
پایتخت سیاسی جمهوری خلق چین ، بیجینگ می باشد. نوع نظام حکومتی کشور چین کمونیستی میباشد. جمعیت این کشور 1400000000 نفر می باشد. کشور چین در شرقی ترین قسمت آسیا واقع گشته است.
ادیان رسمی در کشور چین ، ۵ دین می باشد. که عبارتند از بودیسم ، تائیسم ، اسلام ، کاتولیک و پروتستان که ادیان رسمی این کشور می باشد.

روش های مهاجرت به چین

در سال های اخیر مهاجرت به کشور چین، بطور گسترده ای افزایش یافته است.و این به دلیل هزینه های پایین زندگی و دانشگاه های معتبر و مناسب و اقتصاد رو به رشد این کشور می باشد که مردم از نقاط بسیاری را جذب میکند. امروزه بسیاری از افراد بنا به شرایط موجود در کشورشان تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر می گیرند .روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد . مهجرت از طریق قانونی به کشور چین از طریق کاری ، تحصیلی ، سرمایه گذاری میباشد. ویزاهای کاری برای متخصصین در بخش های مختلف مهارتی در حال افزایش می باشد.

مهاجرت تحصیلی

یکی از دلایل مهاجرت به کشور چین، تحصیل است. شما می توانید برای ادامه تحصیلتان در دانشگاه های این کشور اقدام به مهاجرت کنید. لازم به ذکر است که بگوییم دانشگاه های چین به دلیل سطح بالایی که در علم و آموزش دارند به علاوه هزینه ی کمتری هم نسبت به دیگر کشورها دارند. دانشگاه های چین برای تمامی مقاطع تحصیلی در کشورش دانشجو می پذیرد و داوطلبان زیادی هم دارد چرا که هزینه تحصیل در این کشور بسیار پایین است. توجه داشته باشید که اگر شما زبان چینی بلد باشید هزینه تحصیل شما کاملا رایگان خواهد بود. از بین دانشگاه های دولتی و خصوصی که در چین وجود دارد حدود ۱۹۰ دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران است.

مهاجرت از طریق کار و تخصص

با توجه به حجم بالای درخواست کار در چین، این کشور به منظور کنترل این شرایط قوانینی را وضع کرده تا متقاضیان کار خود را مدیریت کند.

     اولین شرط این است که فرد در شهر شانگهای به طور متوالی و پیوسته چهار سال کار کرده باشد و سالانه بیش از ۶ ماه در این شهر اقامت داشته و درآمدش هم بیش از ۶۰۰ هزار یوان بوده باشد مالیاتی برابر ۱۲۰ هزار یوانی را بپردازد مشمول اقامت دائم خواهد شد.

     دانشجویانی که بعد از فارق التحصیلی در دانشگاه های چین، قصد سرمایه گذاری هم نیز داشته باشند.

     فردی که برای یک شرکت با مدارک دارای اعتبار در حال فعالیت باشد و برای متخصصان خود ۵ سال اقامت درخواست کرده باشد، این فرد پس از ۳ سال که در آن شرکت کار نماید می تواند درخواست اقامت دائم کند

ویزای نوع F برای کسب و کار

این نوع از ویزا تنها با دعوت از طرف یک کارفرما امکان پذیر است.
ویزای نوع F برای خارجی هایی که به طور شخصی به تبادل تجاری، غیر تجاری، تحقیقات علمی، تبادل فرهنگی، سمینارهای آموزشی یا رویدادهای ورزشی دعوت شده اند نیز صادر می شود.

تنها می تواند با دعوت به دست آید. این ویزا مخصوصا برای خارجی هایی است که به طور شخصی برای تبادل تجاری، غیر تجاری، تحقیقات علمی، تبادل فرهنگی، سمینارهای آموزشی یا رویدادهای ورزشی دعوت شده اند. در حالی این ویزای کسب و کار نامیده می شود، که تحت نظر یک کارفرمای چینی باشید. برای واجد شرایط بودن ویزای F، بازدید کنندگان نیاز به دعوت نامه، تایید دعوت نامه و اطلاعات مربوط به موجودیت دارند. انواع ویزاهای چین به قرار زیر می باشد:

ویزای  نوع M:  صادر شده به خارج از کشور که مایل به وارد شدن به چین برای مقاصد تجاری و غیر تجاری است.

ویزا نوع Z: همه افرادی که مایل به سرمایه گذاری در چین هستند باید یک ویزای Z را داشته باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

با توجه به رشد اقتصادی که کشور چین در سال های اخیر داشته اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که متقاضیان بتوانند اقامت این کشور را بگیرند. شما می توانید با ثبت شرکتتان در چین اقامت این کشور را بگیرید.

مهاجرت از طریق خرید ملک

یکی دیگر از راه های مهاجرت به چین خرید ملک در این کشور است. البته تنها خرید ملک کافی نیست و شما باید بتوانید در کنار آن دیگر راه های لازم برای اخذ اقامت چین را انجام دهید تا بتوانید در این کشور ماندگار شوید. با توجه به این که چین در سال های اخیر در جهت توسعه خود بسیار در تلاش است طالب هر چه بیشتر سرمایه گذاران خارجی است.

مهاجرت از طریق تولد

در صورتی که یکی از والدین کودک شما تبعه چین باشد، شما بدون این که بخواهید محل تولد کودک را بررسی کنید می توانید او را با تابعیت چین در نظر بگیرید. هنگامی که یک طفل از پدر و مادری که تابعیت چینی دارند و مقیم کشور دیگری هستند در خاک آن کشور به دنیا بیاید تبعه و اقامت در چین به او تعلق نخواهند گرفت.

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به چین به منظور دریافت اقامت این کشور ازدواج است. در صورتی که شما با یک فردی که تابعیت چینی دارد ازدواج کنید، می توانید بدون هیچ دردسری اقامت چین را دریافت کنید.

ویزای توریستی چین

کسانی هم که می خواهند به قصد گردشگری به چین سفر کنند، می بایست ویزای توریستی از نوع L را دریافت کنند. بازدیدکنندگان می بایست دارای گذرنامه ای با حداقل ۶ ماه اعتبار باشند. اگر متقاضی برای حضور در سفارت مشکل داشته باشد، می توان یک فرد یا سازمان را به عنوان یک نماینده نامزد کند.

اخذ اقامت چین

برای اقامت کشور چین باید در ابتدا ویزای این کشور را داشته باشید و به مدت مشخص ویزای شما تمدید شده باشد در نظر داشته باشید که اگر از ویزای سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اید باید پس از 2 سال به فکر اخذ اقامت باشید و در صورتی که از طریق ازدواج وارد این کشور شده اید بین 3 الی 5 سال زمان نیاز است تا بتوانید به اقامت چین دست یابید. افرادی که کارآفرینی را انتخاب نموده‌اند عموماً می‌توانند در زمان کمتری به اقامت ان کشور امیدوار باشند.

ارزیابی رایگان