درباره کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری مستعمره انگلیس می باشد که از سطح اقتصادی، رفاه اجتماعی، سطح فرهنگی بالایی برخوردار می باشد که توانسته است مورد توجه ملل قرار گیرد. شهرهای کپ تاون، پرتوریا، بلومفونتن از جمله شهرهای مهم آفریقای جنوبی می باشد که علاوه بر مهمی در صدر پایتختی نیز قرار دارد. ژوهانسبورگ تحت عنوان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای آفریقای جنوبی می باشد.

توصیه وکلا و کارشناسان موسسه ما به شما عزیزان این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی در باب مهاجرت با وکلا و کارشناسان ما کیس خود را مورد بررسی قرار دهید. یکی دیگر از پارامترهایی که در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت حائز اهمیت می باشد میزان هزینه های امرار معاش و زندگی می باشد که این به طور میانگین هزینه ها 22.50% پائین تر از هزینه های زندگی در تهران می باشد.

روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی

اقامت در آفریقای جنوبی می تواند به دو صورت موقت و دائم باشد. اقامت های دائم می توانند از طریق تولد فرزند، ازدواج و یا پناهندگی اخذ شوند. اقامت از راه های تحصیل، کار و سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از جمله روش هایی هستند که در ابتدا باعث اقامت موقت و سپس به وسیله ی روش هایی منجر به اقامت دائم می گردند.

اقامت از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی به دلیل هزینه های پایین زندگی و البته انگلیسی زبان بودن دانشگاه های آن طرفداران زیادی پیدا کرده است و دانشجویان امیدوارند که پس از اتمام تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان بتوانند شرایط کاری مناسبی را در این کشور تجربه کنند.

ولی هزینه تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی بین ۲۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار می باشد که هزینه کمی به حساب نمی آید و افراد می توانند با این هزینه در برخی از کشورهای انگلیسی زبان با مدارک معتبرتری تحصیل کنند

افراد پس از تحصیل در این کشور می توانند جهت کار به کشورهای دیگر مهاجرت کنند و یا اینکه در خود این کشور به دنبال کار بگردند که البته به دلیل فرصت های شغلی مناسب در این کشور دانشجویان می توانند آن را به عنوان مقصد نهایی خود برای کار و زندگی انتخاب کنند.

اقامت از طریق کار

کشور آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی توسط کشورهای پیشرفته جهان مثل انگلستان و آمریکا حمایت می شود این کشور با داشتن بنیه اقتصادی مناسب در کنار فرصت های شغلی مناسب و تمایل جهت جذب نیروی جوان  در عرصه های کاری موجب ایجاد یک فضای مناسب جهت جستجوی کار شده است.

زندگی و کار فرصت مناسبی برای افرادی که دارای تخصص های ویژه به خصوص در شته های مهندسی هستند می باشد. از دیگر مزایای کار در  آفریقای جنوبی انگلیسی زبان بودن این کشور است. نکته بعدی اینکه آیلتس جزو مدارک مورد نیاز در این کشور نیست و تسلط فرد به صحبت کردن زبان انگلیسی جهت کار در این کشور کفایت می کند و این خود روال دریافت ویزا را راحت تر خواهد کرد

آفریقای جنوبی لیست مشاغلی را دارد که علی الخصوص بسیاری از رشته های مهندسی را شامل می شود و پس از فرستادن مدارک کاری و تحصیلی شخص به آفریقا و بررسی مدارک و موافقت با آنها به او ویزایی دربازه زمانی سه ماه تا ۵ ماه داده می شود.
شخص پس از دریافت ویزا می تواند در این کشور به جستجوی کار بپردازد. و پس از پیدا کردن کار مد نظر و ۳ تا ۵ سال کار کردن در این کشور می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

از راه های دیگر مهاجرت به آفریقای جنوبی می توان به سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. اگر شخصی متقاضی راه اندازی کسب و کار در این کشور باشد باید ابتدا نقشه تجاری بیزینس خود را طراحی کند و در آن به موارد زیادی مثل هزینه های انجام کار، مشخص کردن هیئت مدیره، تعیین میزان سهامی که باید خریداری شود و موارد متعدد دیگر، اشاره کند.

کسانی که از شرایط مالی مناسبی برخوردارند می توانند این گزینه را جزو برنامه های سرمایه گذاری به آفریقا قرار دهند. یکی از دلایلی که آفریقای جنوبی را جزو کشورهای مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است، ثروت کلان این کشور در بخش صادرات و واردات است.

اقامت از طریق تولد فرزند

تا قبل از سال ۱۹۹۵ اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی با تولد فرزند از قانون خاک تبعیت می کرده است و این بدان معنا بود که اگر کودکی در آفریقای جنوبی متولد می شد به صورت خودکار تابعیت آن کشور را نیز بدست می آورد.

از سال ۱۹۹۵ به بعد به دلیل مهاجرت زیاد علی الخصوص از کشورهای آفریقای به این کشور و تولد فرزندان متعدد در آفریقای جنوبی، قانون خاک توسط دولت این کشور به قانون خون تغییر پیدا کرد.

مطابق یا این قانون افرادی که در خاک آفریقای جنوبی متولد می شوند تنها در صورتی می توانند تابعیت این کشور را بدست آورند که پدر یا مادرشان تبعه ی آفریقای جنوبی باشند.

کودکانی که تبعه ی هیچ کشوری نباشند و از پدران و مادرانی نامعلوم متولد شوند نیز می توانند شهروندی این کشور را بدست آورند. فرزندانی که از پدران و مادرانی متولد می شوند که خود تبعه ی آفریقای جنوبی نیستند ولی به واسطه ی کارهایی دولتی در این کشور حضور داشته اند نیز می توانند تابعیت این کشور را از آن خود کنند.

اقامت از طریق ازدواج

ویزای کوتاه مدتی در آفریقای جنوبی وجود دارد که مدت زمان آن ۹۰ روز است و مختص افرادی می باشد که با یک تبعه ی آفریقای جنوبی نامزد کرده اند و برای ازدواج با این شخص به آفریقای جنوبی سفر می کنند. قابل ذکر است که افراد باید مدارکی را که دال بر اثبات هدف ازدواج با این شخص در آفریقای جنوبی می باشد را نشان دهند.

افرادی که با یک تبعه ی آفریقای جنوبی به مدت ۵ سال ارتباط داشته اند و یا هم خانه بوده اند نیز می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند حتی اگر ازدواج رسمی نکرده باشند.

دولت آفریقای جنوبی برای همجنس گرایان نیز این فرصت را قائل می شود و ازدواج آنها را به رسمیت می شناسد. درخواست اقامت دائم به واسطه ی ازدواج رسمی با یک تبعه ی آفریقای جنوبی نیز راهی مطمئن برای اقامت این کشور است.

در زمان درخواست از طریق ازدواج دائم، طرفین باید سند رسمی که به امضای هر دو طرف رسیده باشد را ارائه دهند. در ضمن هیچ یک از طرفین نباید همسر دیگری داشته باشد.

اقامت از طریق پناهندگی

سالانه پناهجویان بسیاری از سراسر دنیا به خصوص دیگر کشور های آفریقایی، این کشور را به عنوان مقصد پناهندگی خود انتخاب می کنند. درخواست پناهندگی باید به دفتر پذیرش آن که در چهار شهر مختلف آفریقا مستقر است داده شود. پناهجو باید مجوز پناهندگی را که ۱۴ روز است دریافت کند.

درخواست یک متقاضی پناهندگی می تواند رد یا قبول شود. چنانچه درخواست پناهجو رد شود شخص مورد نظر می تواند درخواست تجدید نظر کند و منتظر پاسخ بماند.

کسانی که با درخواست پناهندگی اشان موافقت شود می توانند ۵ سال پس از آن در آفریقای جنوبی زندگی کنند. اگر پناهنده پس از ۵ سال همچنان در آفریقا حضور داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم خود را بدهد و با این درخواست نیز موافقت می شود. افراد می توانند چند سال پس از اقامت دائم در آفریقای جنوبی درخواست پاسپورت از دولت این کشور را داشته باشند

اخذ اقامت آفریقای جنوبی

برای اخذ اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی باید دلایل محکمی در نظر گرفته شود، مثلاً باید ثابت کنید که در شغل خود موفق هستید و یا در زمینه کار و فعالیت به رتبه خوبی رسیده‌اید نیاز است ثابت شود که باید اثبات شود که اگر مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اید سود خوبی به این کشور رسانده‌اید. در هر صورت این شما هستید که روال‌های اقامتی خوبی را فراهم می‌سازید و می‌توانید به نتیجه خوبی برسید. عموماً کسانی که قصد دارند به اقامت دائم این کشور دست یابند باید از نظر بودجه زندگی در وضعیت خوبی باشند. هزینه اقامت در آفریقای جنوبی به طور دوره ای تغییر می کند اما اقامت آفریقای جنوبی برای ایرانیان بسیار مقرون به صرفه است.

اقامت آفریقای جنوبی چه مزایا و معایبی دارد؟

برابی بررسی شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی لازم است که بدانید مزایا و معایب اقامت در این کشور چگونه است. اقامت آفریقای جنوبی برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد از این جهت که آب و هوای این کشور به آب و هوای ما نزدیک است و هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان پایینتر است. اقتصاد آفریقای جنوبی روز به روز در حال توسعه می باشد.

آفریقای جنوبی کشوری صنعتی و در حال توسعه است که شرایط مساعدی برای پیدا کردن کار دارد و نیروهای متخصص می توانند با کار در این کشور درآمدهای قابل توجهی داشته باشند.

از طرفی دیگر آفریقای جنوبی را کشوری می دانند که از لحاظ امنیت در سطح بالایی قرار ندارد چنانچه این مسئله در مناطق خاصی از این کشور نمود دارد و در همه ی شهرها و مناطق این کشور صادق نیست.

افراد پس از اخذ اقامت آفریقای جنوبی می توانند برای اعضای خانواده ی خود نیز اقامت بگیرند. فرآیند اخذ اقامت آفریقای جنوبی ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد.

پناهندگی این کشور که یکی از راه های غیر قانونی ورود به این کشور است را باید جزو آخرین انتخاب های هر شخص دانست، چنانچه در مقاله های پیشین ذکر کردیم این راه بعضا می تواند پرخطر، پر ریسک، پر هزینه و بی نتیجه باشد.

اگر هنوز ابهامی دارید یا کنجکاو شدید با مشاوران ما تماس بگیرید

 یا به صورت آنلاین یک وقت مشاوره حضوری رزرو کنید

ارزیابی رایگان