درباره کشور کانادا

کانادا یکی از پر طرفدارین مقاصد برای مهاجرت است و قطعا دلایل آن برای همگی روشن و مبرهن است . اما بازهم طبق وظیفه ام دلایل آن را برایتان بازگو میکنم ! ابتدا یک مقدار از اقتصاد کانادا می گویم .کانادا یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان و یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان را دارد . سیستم اقتصادی این کشور و استانداردهای زندگی  در آن بسیار شبیه به اقتصاد ایالات متحده آمریکاست . نرخ بیکاری در کشور کانادا 3/6 درصد است . اقتصاد این کشور به  بخش‌های خدماتی، معدن، کارخانجات وابسته است . کانادا یکی از معدودترین کشورهای توسعه یافته ای است که صادرکنندهٔ انرژی خالص در جهان است. کانادا دارای ذخایر وسیعی از گاز طبیعی در سواحل شرق و منابع بزرگ گاز و نفت در آلبرتا است کانادا به دومین کشور دارای ذخایر نفت و گاز در جهان بعد از عربستان سعودی ‌است . این کشور همچنین یکی از عرضه‌کنندگان اصلی محصولات کشاورزی مثل گندم است .در مناطق کبک، بریتیش کلمبیا ، نیوفولد ولابرادور، انتاریو و مانیتوبا، از انرژی الکتریکی استفادهٔ گسترده‌ای می شود به خاطر این که ارزان است ، همینطور کانادا بزرگترین صادرکننده نفت به آمریکا می‌باشد . از دیگر دلایل محبوب بودن کانادا پایین بودن میزان جرم و جنایت ، رضایت 80 درصد شهروندان کانادایی از زندگی خود،  بالا بودن نرخ امید به زندگی (80 سال) ، بهره مندی از خدمات درمانی رایگان ، تحصیلات رایگان ، بالا بودن امنیت ، هستند . خوب فکر میکنم دلایلم به اندازه کافی قانع کننده بود پس مقدمه کافی است برویم سر اصل مطلب !

انواع روش های مهاجرتی به کانادا

روش های متعددی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد . اما متداول ترین ان ها امل موارد زیر است .

     ویزای تحصیلی

     ویزای کاری

     سرمایه گذاری

     ویزای اسپانسری

♦     تولد فرزند

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که بهترین روش مهاجرتی به کانادا کدام یک از این گزینه هاست . در جوابتان باید بگویم که نمی توان گفت این که کدام روش مناسب تر است ، این مساله کاملا به شرایط فرد متقاضی از جمله سن ، سطح تحصیلات ، سابقه کاری ، تمکن مالی و بسیاری پارامترهای دیگر بستگی دارد . در ادامه به بررسی جزییات هر پروسه می پردازم تا کمکی باشم که شما عزیزان علاقمند به مهاجرت به کانادا با دید بهتری به این موضوع بنگرید . ابتدا مختصری در مورد هر پروسه صحبت می کنم در صورت علاقمند شدن به هر کدام از پروسه ها با کلیک بر روی هر تیترمی توانید از جزییات کامل آن پروسه اگاه شوید .  پس با من همراه باشید .

اقامت کانادا از طریق تحصیل

یکی از روش های پر طرفدار برای مهاجرت به کانادا ، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور است . دانشگاه هایی که در سراسر دنیا دارای اعتبار علمی بوده و نیز مورد تایید وزارت علوم کشورمان می باشند . از جمله :

      University of Toronto

      University of British Columbia

      McGill University

      McMaster University

      University of Montreal و ….

تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال ، کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال و دکترا 3 تا 4 سال زمان میبرد . برای تحصیل در تمامی مقاطع درکانادا ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 یا تافل معادل الزامی است . تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی با پرداخت شهریه همراه است  که بسته به رشته و مقطع به صورت میانگین بین 10 تا 40 هزار دلار می باشد . امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا وجود دارد علی الخصوص در مقاطع PHD . همینطور این امکان برای افراد زیر 18 سال فراهم است که در مدارس کانادایی بدون نیاز به ارائه مدرک زبان در مدارس مشغول به تحصیل شوند و سپس وارد دانشگاه شوند . فارغ التحصیلان از دانشگاه های کانادا ، این فرصت را دارند که به عنوان نیروی کار وارد چرخه اقتصادی کانادا شده و ازین طریق اقامت دائم خود را دریافت کنند .

جهت مطالعه بیشتر در مورد پروسه تحصیلی کانادا کلیک کنید .

ویزای کاری کانادا

ورود به بازار کار از طریق سیستم اکپرس انتری امکان پذیر است . برای ورود به بازار کار کشور کانادا ، پارامترهایی مانند ، سن ، مدرک تحصیلی ، رشته تحصیلی ، سابقه کار مرتبط (با بیمه) ، مدرک زبان و … مورد ارزیابی قرار می گیرد . این ارزشیابی از طریق سیستم امتیاز دهی انجام می پذیرد و هر کدام ازین پارامترها در این سیستم  امتیاز ویژه ای را به خود اختصاص می دهند . دریافت پیشنهاد شغلی از شرکت معتبر کانادایی امتیاز فرد را برای ورود به بازار کارافزایش می دهد . به طور کلی سنین زیر 35 سال ، مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد و ایلتس حداقل 6.5 دارید شانس خود را برای ورود به  سیستم کاری کانادا امتحان کنید .

سرمایه گذاری در کانادا

همانطور که اشاره کرده بودم فساد اقتصادی در کانادا بسیار پایین است . بنابراین یکی از روش های خیلی خوب و امن برای اخذ اقامت کانادا سرمایه گذاری در این کشور است . سرمایه گذاری در کانادا مورد توجه سرمایه گذاران در سراسر دنیاست . کانادا با ورود سرمایه و ایجاد فرصت های شغلی برای شهروندان خویش به خوبی استقبال می کند . شما نیزبا سرمایه گذاری در کانادا دسترسی به بازارهای جهانی و تجارت در سطح بین المللی راخواهید داشت .

مبالغ و نحوه سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا متفاوت است .

سرمایه گذاری در کشور کانادا به صورت ثبت شرکت و کارافرینی است . در این مورد ارائه سابقه مدیریتی ( حداقل 3 سال از 5 سال گذشته) ، ارائه جواز کسب ، مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و دانش زبانی  و گاها ارائه مدرک زبان الزامی است .

سرمایه گذاری ایالت بیریتیش کلمبیا : با حداقل مبلغ 200 هزار دلار در ونکوور و حداقل سرمایه 100 هزار دلار برای شهرهای کوچک تر با حداکثر جمعیت 150 هزار دلار و در فاصله 130 کیلومتری از ونکوور .

سرمایه گذاری در مانیتوبا : کار افرینی با حداقل سرمایه 150 تا 250 هزار دلار .

سرمایه گذاری نوااسکوشیا :با حداقل سرمایه 250 هزار دلار

جزیره پرنس ادوارد : با حداقل سرمایه 150 هزار دلار

روش دیگر سرمایه گذاری در کانادا خرید یک بیزینس فعال است . در این نوع از سرمایه گذاری نیز ارائه سابقه مدیریتی الزامی است . حداقل مبلغ مورد نیاز برای این نوع از سرمایه گذاری 200 هزار دلار می باشد .

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانری

در این نوع روش مهاجرتی فرد کانادایی یا کسی که اقامت دائم کانادا را دارد می تواند برای ویزای همسر ، شریک زندگی و فرزندان خود اقدام نماید . این نوع ویزا که صطلاحا ویزای اسپانسری نام دارد برای فردی که می خواهد اسپانسر شود دارای شرایطی می باشد که به این شرح است :

     باید حداقل 18 سال سن داشته باشد .

     سوابق کیفری نداشته باشد .

     تمکن مالی لازم جهت حمایت از همسر و فرزند خود را دارد .مانند مسکن ، خوراک ، پوشاک ، بهداشت و درمان و …

اگر فرد اسپانسر شهروند کانادایی هست ، اما در خارج از کانادا زندگی می کند ، باید اثبات کند  که پس از دریافت اقامت دائم افرادی که می خواهد حمایت کند ، قصد زندگی در کانادا را را دارد .

شرایط همسربرای دریافت ویزای اسپانسری

     اگر به صورت قانونی با فرد اسپانسر ازدواج کرده باشد :

می تواند هر دو جنس باشد ( هم زن و هم مرد ) و حداقل 18 سال سن داشته باشد .

     اگر به صورت قانونی با فرد اسپانسر ازدواج کرده باشد :

می تواند هر دو جنس باشد ، حداقل 18 سال سن  داشته باشد  و حداقل 12 ماه متوالی با شما زندگی کرده است ، به این معنی که شما 1 سال به طور مداوم با هم در یک رابطه زناشویی زندگی کرده اید ، بدون اینکه مدت زمان طولانی از هم جدا شده باشید .

شرایط فرزندان برای ویزای اسپانسری

     زیر 22 سال باشد .

     مجرد باشد .

     اگر فرزند بالای 22 سال باشد در صورتی واجد شرایط اسپانسری می باشند که وضعیت روحی و جسمی مناسبی برای تامین هزینه های خود ندارند .

اسپانسری والدین

در این مورد شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر کننده به شرح زیر است :

     سن بالای 18 سال

     امکان اسپانسر شدن برای نوه هم وجود دارد .

     فرد اسپانسر تعهد بدهد که به مدت 20 سال آتی از پدر ، مادر ، پدربزرگ و مادربزرگ خویش را بر عهده می گیرد .

     بدهی به دولت نداشته باشد .

     ناتوانی جسمی نداشته باشد .

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

از سال 1997 در کانادا بر طبق قانون مصوب هر کودکی که در خاک کانادا متولد شود ، پاسپورت این کشور را دریافت می کند و از تمام امکانات و مزایایی که برای شهروندان این کشوروجود دارد استفاده کنند  . البته قابل ذکر است که والدین فرزند از این طریق اقامت کانادا را دریافت نمی کنند . اما می توانند از سایر روش های اخذ اقامت کانادا مانند کار ، سرمایه گذاری و تحصیل استفاده کنند .

هزینه های زایمان در کانادا به شرح زیر است :

زایمان طبیعی 5 تا 10 هزار دلار و سزارین 13 تا 15 هزار دلار است . توجه کنید که هزینه های بیمارستان به دلایل غیر قابل پیش بینی مانند بیماری های نوزاد ، مشکلات احتمالی پس از زایمان برای مادر ممکن است افزایش پیدا کند .

مزایای زندگی کانادا

زمانی که صحبت از آموزش،اقتصاد،محیط زیست،مراقبت های بهداشتی،تجارت و اوقات فراغت میشود کانادا بیشتر از دیگر کشور ها گزینه های بهتری را ارائه میدهد.

 1. اقتصاد کانادا و امکان پس انداز بیشتر

کانادا به دلیل نزدیک بودن به آمریکا و داشتن روابط دوستانه و بی طرف با کشور های آمریکا استرالیا انگلستان،و داشتن منابع طبیعی بسیار زیاد و صادرت مواد غذایی به کشور های دنیا دارای اقتصاد قوی می باشد.و میتوان گفت درامد افراد متخصص در کانادا نسبت به  ایران بیشتر بوده و به دلار کانادا کسب درامد میکنند و می توانند تاحدودی درامد خود را پس انداز نمایند.

 1. کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان

کانادا یکی از بی طرف ترین و امن ترین کشورهای بوده و پیوسته در حال رشد و توسعه می باشد درصد جرم و جنایت در آن بسیار پایین بوده و دزدی و آدم ربایی در آن صورت نمیگیرد و با توجه به بی طرف بودن کانادا در منطقه هیچگونه تروریست داخلی و خارجی آن را تهدید نمیکند پس شما با خیال راحت و آرامش میتوانید در آن زندگی کنید.

 1. بهداشت و درمان

کشور کانادا به موارد بهداشتی و درمانی مردم خود اهمیت زیادی می دهد و دارای بهترین و مجهزترین خدمات درمانی می باشد و خدمات درمانی در کانادا رایگان می باشد و مردم می توانند از این خدمات بهره مند شوند. اگر شما 3 ماه از مدت اقامتتان گذشته باشد میتوانید از خدمات درمانی رایگان بهره ببرید.

 1. مردم کانادا و مهاجر پذیر بودن آنها

مردم کانادا بسیار خونگرم و مهربان هستند و از آنجا که  مهاجران زیادی برای زندگی به کانادا سفر میکنند ساکنین کانادا مهاجران را پذیرفته و با خوشرویی با آنها برخورد میکنند.با داشتن اقامت دائم کانادا میتوانید از تمام حقوق یک شهروند کانادایی بجز حق رای برخوردار شوید.

 1. فرصت های شغلی در کانادا

به دلیل بالا رفتن سن نیروی کار در کانادا و کمبود نیروی جوان و متخصص کانادا یکی از کشورهای مناسب کار برای مهاجران می باشد پس شما با داستن توانایی و مهارت های لازم و داشتن موارد مورد نیاز جهت کاریابی در کانادا که اولین آنها داشتن دانش زبان انگلیسی یا فرانسه می باشد میتوانید به این کشور مهاجرت کنید.

 1. حمایت های دولت کانادا

کانادا یکی از معدود کشور هایی می باشد که خدمات بخصوصی برای شهروندان خود در نظر گرفته و در مواقع بحران و مشکلات از شهروندانش به خوبی حمایت میکند.

 • تا زمانی که فرزندانتان به 18 سالگی برسند دولت کانادا در جهت رشد و پرورش فرزندانتان به شما کمک مالی میکند.
 • کمک مالی به خانواده های ضعیف و کم درامد جامعه.
 • کمک مالی به افراد مسن و بالای 65 سال که از درامد کمی برخوردار می باشند.
 • کمک های مالی به افراد ناتوان و نیازمندی که توانایی کار کردن ندارند.
 1. آموزش با کیفیت بالا و رایگان

کانادا شرایطی را برای تحصیل فراهم نموده که تمامی افراد و از تمامی قشر ها حتی قشر متوسط و ضعیف جامعه نیز بتوانند از مزایا و خدمات آموزشی بسیار خوب کانادا برخوردار شوند تمامی مدارس کانادا داراری تجهیزات و ملزومات پیشرفته ای هستند.و با توجه به رایگان بودن تحصیل شما میتوانید از کیفیت آموزش در مدارس کانادایی اطمینان خاطر داشته باشید

 1. پاسپورت کانادا

مهاجران پس از گذشت 3 سال اقامت در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادامیتوانند برای گرفتن پاسپورت کانادا درخواست دهند.با داشتن پاسپورت کانادا امکان رقتن به کشور های عضو اتحادیه اروپا و آمریکا را خواهید داشت و همچنین میتوانید در انگلستان استرالیا و همچنین آمریکا کار کنید.

 1. خدمات تفریحی و آب و هوا

باتوجه به اینکه کانادا دارای آب و هوای متنوعی می باشد و شما میتوانید به سراغ تفریحات مرتبط با آن آب و هوا بروید. امکانات رفاهی و اجتماعی در کانادا بسیار متنوع می باشند و امکانات عمومی بسیار زیادی مانند کتابخانه ،پارک و مکان های تفریحی مانند پارک استنلی،پل معلق کاپیلانو و دیگر مناطق تفریحی و گردشگری .

معایب زندگی در کانادا

 1. فاصله زیاد با ایران

شاید در ابتدای امر اولین دغدغه فکری ایرانیان برای مهاجرت به کانادا دور بودن موقعیت جغرافیایی آن نسبت به ایران ،دور شدن از خانواده و دوستان می باشد. پس با در نظر گرفتن اولین مورد میتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

 1. آب و هوای کانادا

میتوان گفت دومین مورد یا مهم ترین مورد پس از فاصله دور ،آب و هوای متنوع کانادا می باشد، هوای کانادا در فصل زمستان به دلیلی بارش زیاد برف بسیار سرد می باشد دمای آن تا منفی 30 درجه هم میرسد که این مورد یکی از مشکلات مهاجرت می باشد.و در مناطق جنوبی کانادا مانند ونکوور آب و هوا معتدل تر می باشد و میتوانید برای زندگی این مناطق را انتخاب کنید.

 1. مالیات و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کانادا نسبت به ایران بیشتر می باشد و هزینه مسکن به خصوص در مناطق جنوبی آن بسیار بالا می باشد.داشتن یک شغل بسیار مناسب به شما کمک میکند که از پس هزینه های زندگی به خوبی بربیایید.علیرغم کمک های مالی دولت در کانادا مالیات بسیار زیاد می باشد و حدود 20 تا30 درصد از درامدتان می باشد.اما پس از چند سال کار و کسب درامد و اخذ اقامت دائم کانادا شرایط بهتر میشود و میتوانید اقدام به خرید مسکن ،ماشین و… نمایید.

 1. یادگیری زبان

دیگر موردی که هنگام مهاجرت به کانادا باید در نظر داشته باشید فراگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی می باشد چرا که داشتن مدرک زبان و تسلط کامل بر یکی از زبان های واحد کانادا به شما در تمامی امور کمک میکند.تمام فعالیت شما از قبیل حمل و نقل،خرید،صحبت با دیگران منظور گرفتن راهنمایی،رفتن به مراکز درمانی و … نیازمند یادگیری یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی می باشد.

 1. نظارت دولت کانادا

دولت کانادا همواره و در تمامی مراحل زندگیتان در حال کنترل زندگی شما می باشد و از تمامی اقداماتتان اعم از مدرسه رفتن ،رستوران رفتن،کار و…باخبر است.اما این موضوع به معنی دیکتاتوری این کشور نمی باشد.

اگر هنوز ابهامی دارید یا کنجکاو شدید با مشاوران ما تماس بگیرید

 یا به صورت آنلاین یک وقت مشاوره حضوری رزرو کنید

ارزیابی رایگان