ایا با سرمایه گذاری در استرالیا می توان اقامت دائم و پاسپورت استرالیا را دریافت کرد؟ سود سرمایه گذاری در استرالیا چقدر است؟ راههای سرمایه گذاری در استرالیا کدامند؟ آیا با خرید سهام در استرالیا می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید سهام شرکت چیست؟ آیا اقامت استرالیا با ۵۰۰۰۰ دلار امکان پذیر است؟ شرایط اقامت استرالیا از طریق خرید ملک چگونه است؟ اگر در کشور استرالیا تمایل به سرمایه گذاری داشته باشیم هزینه ها و مبالغ سرمایه گذاری به چه صورتی است؟ ویزای کارآفرینی استرالیا از جمله برنامه های سرمایه گذاری این کشور می باشد. این ویزا ویزایی 4 ساله و موقت است که در صورت انجام تمامی تعهدات به ویزای دائم منجر خواهد شد. برای اقدام جهت دریافت این ویزا متقاضی باید ابتدا از طریق یکی از استانهای استرالیا اقدام نماید و سپس تائیدیه استرالیا را دریافت نماید. این ویزا مناسب افرادیست که تمایل به ایجاد تجارت و سرمایه گذاری در استرالیا را دارند. این نوع ویزا به شما اجازه می دهد تا همسر و فرزندان خود را نیز در پرونده وارد کنید. گرچه این ویزا 4 ساله است اما در صورت عدم توانایی در اجرای تعهدات و نیاز برای داشتن وقت بیشتر برای 2 سال دیگر نیز قابل تمدید است.

سرمایه گذاری در استرالیا با دریافت ویزاهای سرمایه گذاری

کشور استرالیا به متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور با اعطای ویزاهای متعدد این امکان را فراهم می سازد که با روش های مختلف سرمایه گذاری در استرالیا به اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور اقدام نمایند. انواع ویزاهای سرمایه گذاری در استرالیا عبارتند از:

  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق اخذ ویزای ساب کلاس ۱۸۸

ویزای ساب کلاس ۱۸۸ یک نوع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا می باشد که با اقامت ۴ ساله در استرالیا می توان آن را به اقامت دائم تبدیل کرد .ویزای ساب کلاس ۱۸۸ بدین صورت است که شرایط اولیه فرد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا توسط دولت استرالیا بررسی خواهد شد و پس از جذب اسپانسر از یکی از ایالت های این کشور به فرد متقاضی امکان سرمایه گذاری داده خواهد شد که در این صورت فرد می تواند به مدت ۴ سال در استرالیا اقامت داشته باشد؛ اما نکته ای که این نوع ویزا دارد این است که فرد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا در مدت ۴ ساله حضور خود در استرالیا باید کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی نماید که میزان سرمایه اولیه جهت راه اندازی کسب و کار در هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت خواهد بود. گفتنی است که پس از راه اندازی کسب و کار فرد متقاضی می تواند اقامت دائم استرالیا را اخذ نماید. شرایط سرمایه گذاری در استرالیا با ویزای ساب کلاس ۱۸۸ عبارتند از:

     فرد متقاضی ویزای ساب کلاس ۱۸۸ باید کمتر از ۵۵ سال سن را داشته باشد.

     فرد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا باید حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار استرالیا را دارا باشد تا بتواند اقدام نماید همچنین باید بتواند این مبلغ را به کشور استرالیا نیز انتقال دهد.

     شخص متقاضی باید بتواند اثبات نماید که مبلغی در حدود ۵۰۰۰۰۰ دلار استرالیا را به صورت گردش مالی در چندین سال اخیر دارا بوده است.

     شخص متقاضی باید اثبات نماید که توانایی مدیریت یک تجارت در استرالیا را دارد.

     فرد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا باید بتواند حداقل ۶۵ امتیاز را کسب نماید.

  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق اخذ ویزای ساب کلاس ۱۳۲

ویزای ساب کلاس ۱۳۲ بیشتر مختص مدیران و صاحبان شرکت های بزرگ و افرادی می باشد که توانایی سرمایه گذاری های کلان در استرالیا را دارند. اشخاصی که این نوع ویزا را اخذ می نمایند باید تعهد نمایند که پس از ورود به استرالیا مبلغی در حدود ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا را وارد این کشور نمایند و سرمایه گذاری خود را انجام دهند .نکته مهمی که در مورد ویزای ساب کلاس ۱۳۲ وجود دارد این است : اشخاصی که برای این نوع ویزا درخواست می نمایند امکان این را دارند که از ابتدا و قبل از ورود به خاک استرالیا برای همراهان خود ( همسر و فرزند ) نیز اقدام نمایند و اقامت دائم استرالیا را نیز اخذ نمایند. از جمله شرایط مهم در باب اخذ ویزای ساب کلاس ۱۳۲ عبارتند از:

     سن کمتر از ۵۵ سال

     فرد متقاضی و یا همراهان او باید سرمایه ای در حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار استرالیا را دارا باشند.

     فرد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا و یا همراهان او باید اثبات نمایند که ارزش دارایی آنها در حدود ۱٫۵ میلیون دلار می باشد که این هزینه قابلیت انتقال به استرالیا را نیز داشته باشد.

     فرد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا باید اثبات نماید که گردش مالی در حدود ۳ میلیون دلار را دارد.

     فرد متقاضی سرمایه گذاری باید مالکیت حداقل ۵۱ درصد از بیزینس را دارا باشد.

  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق اخذ ویزای ساب کلاس ۸۸۸

این نوع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا یک ویزا برای متقاضیان ایالتی و مهاجران تاجر و سرمایه گذاری است که ویزای ساب کلاس ۱۸۸ را به صورت ۴ ساله دارند و به دنبال اقامت دائم هستند. مهاجرین تاجر که به دنبال اقامت دائم از طریق تجارت و سرمایه گذاران برجسته تحت ویزا ۸۸۸ باید الزامات ایالتی و وزارت امور خارجه استرالیا را با هم برآورده کنند. الزامات ایالتی دولتی و اداره امور داخلی برای هر جریان متفاوت است. متقاضی باید در ابتدا باید برای مهاجرین SA اقدام کند و بعد درخواست ویزای ۸۸۸ را به امور خارجه ارسال کند. این ویزا برای مدت ۵ سال معتبر می باشد و از آن می توان استفاده کرد تا اقامت دائم و شهروندی استرالیا از طریق سرمایه گذاری را کسب کرد. الزامات نامزدی برای این ویزا بر مبنای ویزا ساب کلاس ۱۸۸ است که شما در ابتدا برای آن درخواست کردید:

     نوآوری در تجارت : صاحبان کسب و کاری که قصد انتقال تجارت خود یا ایجاد یک تجارت جدید در استرالیا جنوبی را دارند.

     سرمایه گذاری در تجارت : سرمایه گذاران موفق و صاحبان مشاغل که قصد دارند ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا را برای مدت ۴ سال در استرالیا جنوبی سرمایه گذاری کنند.

     سرمایه گذاران برجسته : کسانی که مایل به کسب سود در استرالیا هستند و میزان ۵ میلیون دلار استرالیا را برای ۴ سال سرمایه گذاری می کنند.

لازم به ذکر است که قبل از ارائه درخواست ویزای ساب کلاس ۸۸۸ متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا باید پروسه و فرایند خاصی را انجام دهد و بعد درخواست ویزای خود را ارائه نماید. این فرآیند عبارتند از:

     تکمیل فرم ۱۴۱۴

     کپی صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت

     گواهینامه نام تجاری ثبت شده

     گواهینامه ثبت تجارت استرالیایی

     گواهینامه ثبت شرکت برای تجارت ( در صورت وجود )

♦     گزارش ASIC که نشان دهنده مالکیت و سهم از تجارت استرالیایی می باشد.

♦     قرارداد خرید در صورتی که کسب و کار خریداری شده است.

♦     شواهد اقامت مشخص در ۸ ماه گذشته با ذکر تاریخ

     اظهارات ۸ فعالیت تجاری قبلی (BAS)

     گواهی توانایی مالی

     دارایی / بدهی

     ارزش خانه خانواده

♦     ارزش املاک سرمایه گذاری

     ارزش خالص دارایی های تجاری

     ارزش وسایل نقلیه

     پول نقد در بانک

     سهام

     وام مسکن

     املاک سرمایه گذاری

     وام شخصی

     دیگر مدارک بدهی

     گواهی صادرات فعالیت

     شواهد قابل توجهی از سرمایه سرمایه گذاری شده در کسب و کار

     گواهی استخدام

 مزایای سرمایه گذاری در استرالیا

     شرایط با ثبات بالا و در حال رشد برای ایجاد کسب و کار

     زندگی در کشور پیشرفته و انگلیسی زبان

     عدم انتقال سرمایه قبل از ورود به استرالیا برای ویزای کارآفرینی

     امکان اقدام برای اقامت دایم استرالیا ۲ سال بعد از ورود

♦     امکان دریافت پاسپورت استرالیایی بعد از ۴ سال

     تجصیل رایگان فرزندان در کشور تراز اول

     شرایط سرمایه گذاری به مراتب راحت تر از کشور هایی مثل کانادا و آمریکا

     محدود نبودن به انتخاب بیزینس در استرالیا

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری

 دریافت تائیدیه از یکی از استانهای استرالیا • سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد. • حداقل 65 امتیاز در سیستم امتیاز بندی دریافت کند. • تجارت فرد متقاضی حداقل 1.250.000.000 فروش و گردش مالی (در حداقل 1 و حداکثر 2 تجارت) در سال داشته باشد. • داشتن حداقل 30 درصد سهام در یک یا دو تجارت • داشتن حداقل 2 سال سابقه مدیریتی در تجارت اعلام شده • داشتن حداقل 2 میلیارد تومان سرمایه شامل ملک، تجارت و حساب های بلند مدت بانکی (این میزان سرمایه می تواند به نام همسر متقاضی نیز باشد.)

الزامات:

درصورت دریافت این ویزا فرد متقاضی متعهد می شود تا در استان مربوطه تا دریافت ویزای دائم زندگی و کار نماید. همچنین فرد متقاضی باید تجارت خود را در استان مذکور راه بیاندازد و در مدیریت آن حضور مستمر داشته باشد. حداقل مبلغی که فرد متقاضی باید همراه خود به استرالیا برده و در آنجا سرمایه گذاری نماید 1 میلیارد تومان می باشد. لازم به ذکر است که درصورتیکه فرد متقاضی و همراهان بالای 18 سال وی نتوانند هنگام درخواست ویزا مدرک زبان IELTS که هر مهارت آن حداقل 4.5 باشد ارائه نماید باید مبلغی را بعنوان هزینه زبان انگلیسی (هنگام صدور ویزا) بپردازد.

هزینه های مربوطه:

موارد

مبلغ

هزینه قانونی فرد متقاضی

4065 $

هزینه قانونی هر یک از وابستگان پرونده بالای 18 سال              

2035 $

هزینه قانونی هر یک از وابستگان پرونده زیر 18 سال

1015 $

هزینه زبان فرد متقاضی

8520 $

هزینه زبان هر یک از افراد داخل پرونده و بالای 18 سال

4250 $

 

امتیاز بندی : 

همانطور که قبلا ذکر شد، فرد متقاضی می بایست حداقل 65 امتیاز در این پروسه بدست آورد. جدول امتیاز بندی زیر چگونگی کسب این امتیازها را نشان می دهد.

موارد امتیاز آور

امتیاز

سن

18 تا 24 سال

20

25 تا 32 سال

30

33 تا 39 سال

25

40 تا 44 سال

20

45 تا 54 سال

15

مدرک زبان IELTS

حداقل نمره 5 در هر مهارت امتحان IELTS

5

حداقل نمره 7 در هر مهارت امتحان IELTS

10

مدارک دانشگاهی

داشتن حداقل مدرک لیسانس

5

داشتن مدرک لیسانس در علوم و تکنولوژی و یا بیزینس

10

سابقه مدیریتی و مالکیت تجارت

داشتن حداقل 4 سال سابقه مدیریتی و مالکیت

10

داشتن حداقل 7 سال سابقه مدیریتی و مالکیت

15

ارزش کل دارایی های شخصی و مربوط به بیزینس (مجموع دارایی های خود و همسر)

2 میلیارد تومان

5

3 میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان

15

4 و نیم میلیارد تومان

25

5 میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان

35

گردش مالی تجارت فرد متقاضی در یکسال اخیر (شامل میزان درآمد و هزینه و یا بطور کلی فروش آن تجارت)

1 میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان

5

2 میلیارد و نیم میلیون تومان

15

3 میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان

25

5 میلیارد تومان

35

نوآوری

علامت ثبت شده مرتبط با تجارت

10

اختراع ثبت شده و استفاده انحصاری آن مرتبط با تجارت

15

مدارک مربوط به صادرات کالاهای تجارت فرد متقاضی

15

شرکت های با رشد سریع

10

امتیاز ارائه شده توسط ایالت

10

مدارک موردنیاز جهت اقدام اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

 مدارک هویتی شامل: 1. ترجمه شناسنامه 2. کپی برابر با اصل پاسپورتها 3. ترجمه سند ازدواج 4. ترجمه کارت پایان خدمت/معافیت 5. عکس

 مدارک کاری: 1. اساسنامه و ثبت شرکت/ پروانه کسب 2.روزنامه رسمی و تغییرات شرکت 3. صورتهای مالی 2 سال گذشته 4. گواهی بانکی در صورت داشتن حساب بانکی بلند مدت 5. چارت سازمانی 6. عکس از محل شرکت 7. مالیات های پرداخت شده 8. لیست بیمه

اقامت از طریق ویزای کار آفرینی

در صورتیکه  کارآفرین از کشوری خارج از اتحادیه اروپا بخواهد کسب و کار خود را در آلمان شروع کند، یا قصد احداث شعبه‌ای از بیزینس خود را در آلمان داشته باشد، باید در ابتدا برای دریافت اقامت آلمان اقدام کند تا از لحاظ قانونی‌ مجاز به انجام فعالیت اقتصادی در آلمان باشد. اکثر کارآفرینان باید درخواست خوداشتغالی خود را از طریق سفارت یا کنسول‌گری های آلمان در کشور خود ارائه دهند.

مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری

مرحله اول : جمع آوری مدارک مدیریتی و کاری

مرحله دوم : اقدام برای یکی از استانهای استرالیا

مرحله سوم : دریافت تاییدیه استانی و جمع آوری بقیه مدارک و فرمها و اقدام برای اداره مهاجرت استرالیا

مرحله چهارم : دریافت فایل نامبر

مرحله پنجم : دریافت مدیکال و انجام آن

مرحله ششم : دریافت ویزا

اگر هنوز ابهامی دارید یا کنجکاو شدید با مشاوران ما تماس بگیرید

 یا به صورت آنلاین یک وقت مشاوره حضوری رزرو کنید

ارزیابی رایگان