ویزای کاری عمان

ویزای کاری عمان چیست ؟
چه کسانی می توانند برای ویزای کار عمان درخواست دهند ؟
مدارک لازم برای دریافت ویزای کار عمان چیست ؟
زمان صدور ویزای کار عمان ؟
ویزای کار عمان چه شرایطی دارد ؟
آیا ویزای کار عمان منجر به اقامت می شود ؟
ویزای کار عمان چند ساله است ؟
انواع ویزای کار در عمان ؟
آیا توسط ویزای کار عمان به اعضای خانواده نیز ویزا تعلق می گیرد ؟

اینها سوالاتی است که در این مقاله به درستی پاسخ آن را دریافت خواهید کرد ، لطفا با دقت مطالعه بفرمایید و قبل از هر اقدامی با کارشناسان مهاجرتی کاریابی بین المللی سلامت تماس بگیرید تا بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب کنید .

آشنایی با کشور عمان

     عمان یکی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) می باشد.

     کشور عمان دارای جمعیتی بالغ بر 4.9 میلیون نفر می باشد که از این میان تنها  5  میلیون نفر را افراد بومی تشکیل می دهند که تقریبا نصف جمعیت کشور عمان می باشد 2.4 میلیون نفر از مردم این کشور مهاجران انگلیسی اروپایی و کشورهای خاور میانه و هند می باشند  که جهت تجارت و زندگی در کشور عمان سکونت دارند.

     عمان دارای مردمی بسیار مهمان نواز خون گرم بوده و به دلایل تاریخی و فرهنگی نسبت به ایرانیان، ارادت خاصی دارند.

     زبان دوم مردم عمان، انگلیسی می باشد.

♦     واحد پولی کشور عمان یکی از با ارزش ترین واحد های پول در جهان می باشد و در حال حاضر در رتبه سوم جهان قرار دارد ، هر ریال عمان مابین 30هزار تا 40هزار تومان است.

     عمان دارای ارتباطات بسیار قدرتمند و وسیع اقتصادی ، سیاسی و تجاری با کشورهای اروپایی ، انگلستان و آمریکا می باشد و از معدود کشورهای عربی است که روابط مستحکمی در زمینه های گوناگون با ایران دارد.

     درحال حاضر کشور عمان توجه خود را روی نیروی های مهاجر پزشکی و کادر درمانی قرار داده است ، تمامی متقاضیان میتوانند شانس خود را برای یافتن شرایط ایده ال شغلی و دریافت ویزای کاری عمان با ارسال رزومه و دریافت موقعیت شغلی پیشنهادی امتحان کنند.

     مسئولان کشور عمان جهت توسعه زیرساخت های این کشور و تحقق اهداف بلند مدت خود، به طور جدی اقدام به تاسیس مراکز درمانی و گسترش بی سابقه خدمات در بخش پزشکی نموده اند. براساس پیش بینی مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان ، اعلام شده است که تا سال 2040 بیش از 13000 پزشک در شهر مسقط و صلاله موردنیاز است و این مسئله به عنوان بخش مهمی از طرح چشم انداز 2040 عمان مطرح می باشد.

♦     1 درصد مردم عمان باسواد بوده و تحصیلات عالیه در آن کشور در طی سال های اخیر، اهمیت فراوانی یافته است.

♦     عمان یکی از امن ترین کشورهای خاورمیانه بوده و نرخ جرم و جنایت در آن کشور، بسیار پایین است به نحوی که این کشور به عنوان سوئیس خاورمیانه شناخته می­شود.

♦     کشور عمان جهت سرمایه گذاران خارجی دارای جذابیت زیادی بوده، زیرا این کشور دائما در حال رشد می باشد. این امر در نتیجه تصمیم دولت این کشور مبنی توسعه بخش های ساخت و ساز، گردشگری، آموزش، مراقبت های بهداشتی و صنایع نفت و گاز ناشی شده است.

     در کشور عمان مدارس ایرانی و بین المللی زیادی وجود دارد و اتباع ایرانی جهت تحصیلات فرزندان خود در آن کشور، دغدغه ای نخواهد داشت.

♦     از نظر مسافت هوایی، می توان با یک پرواز 2 ساعته از تهران به مسقط رسید.

♦     زمان لازم جهت اخذ ویزای کار عمان پس از ارائه مدارک لازم، مابین 3 تا 6 ماه می باشد.

ویزای کاری عمان

ویزای کار عمان بنا به درخواست یک اسپانسر داخلی و به مسئولیت وی به مهاجرانی که بالای 21 سال سن دارند و برای کاردرعمان استخدام میشوند اعطا میگردد. شرایط ویزای کار عمان به شرح زیر میباشد:

     اعتبار ویزا: ظرف سه ماه از تاریخ صدور

♦     برای تمدید و چندین ورود معتبر است

♦     هزینه : 20 ریال عمانی.

     جریمه برای تاخیر در تمدید ویزای کار عمان : (50) پنجاه ریال عمانی برای هر ماه.

شرایط:

     کارفرما باید از داخل عمان باشد با دارای صلاحیت کامل قانونی و مسئول صدق اطلاعات مندرج در فرم اپلیکیشین باشد.

♦     اشخاصی که ویزای کار عمان برای آنها درخواست شده باشد نباید زیر 21 سال یا بالاتر از 60 سال داشته باشند.

♦     متقاضی ویزای کار عمان باید طبق صادره اداره کل امور کار ، جنسیتی مطابق با جنسیت ذکر شده در پروانه کار داشته باشد.

     شغلی که برای آن ویزای کار عمان درخواست می شود باید با موقعیت شغلی که در پروانه کار اعلام شده است یکسان باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای کار عمان

ابتدا باید فرم اپلیکیشن اینترنتی در دسترس را از طریق وب سایت تکمیل کنید تکمیل که به منظور به تایید و امضای کار فرما رسیدن انجام می شود و سپس ترجمه به زبان عربی برای اتباع عرب و به زبان انگلیسی برای اتباع غیر عرب انجام می شود ، بعد از این مرحله برای دریافت ویزای کار عمان میبایست اسناد زیر را ضمیمه کنید:

     دو قطعه عکس  6X4

     کپی پاسپورت که اعتبارآن برای مدت زمانی کمتر از شش ماه نباشد.

     مجوز اصلی کار صادر شده توسط وزارت نیروی انسانی و یک نسخه از آن با هر فرم درخواست.

     کپی نمونه امضاء آفیسر که توسط وزارت تجارت و صنعت صادر شده است.

     کپی گواهی معتبر عضویت در دپارتمان تجارت و صنعت عمان ، همراه با یک نسخه از ثبت نام تجاری معتبر.

در صورتی که فرم اپلیکیشن توسط  کارفرما برای اخذ ویزای کار عمان ارسال نشده باشد، باید توسط نماینده ای عمانی  و دارای مجوز کتبی صادر شده از اداره کل پاسپورت و اقامت بنا به درخواست کارفرما،  ارسال و مراحل پیگیری شود.

برای اخذ ویزای کار عمان متقاضیان باید یک گواهی پزشکی که برای شهروندان برخی کشورها توسط وزارت بهداشت صادر شده است تهیه کنند ، که به شرح ذیل است:

(هند ، پاکستان ، فیلیپین ، بنگلادش ، اندونزی ، سریلانکا ، مصر ، سوریه ، سودان ، اتیوپی) : گواهی باید توسط وزارت بهداشت تایید شود.

کپی تأیید مرجع ذیربط برای حرفه های خاص مانند: حرفه های آموزشی ، حرفه های دینی ، حرفه های رسانه ، پزشکی ،…و غیره.

موقعیت های استثناعی:

     در موارد انتقال اسپانسرشیپ در داخل کشور ، باید نامه ترخیصی از طرف اسپانسر سابق وجود داشته باشد و توسط اداره کل کار تأیید شود. کلیه تخلفات ، از جمله جریمه تأخیر ، باید قبل از تکمیل ویزا حل شوند.

     برخی از ملیتها یا موقعیت ها برای اخذ ویزای کار عمان نیاز به مجوزهای ویژه دارند ، مانند: (خانه داران فیلیپینی نیاز به اجازه کار از سفارت فیلیپین دارند که توسط وزارت امور خارجه عمان گواهی شده باشند) این اجازه کار ضمیمه فرم اپلیکیشن می باشد.

ویزای کارعمان همراه با قرارداد

ویزای کار عمان بنا به درخواست یک اسپانسرداخلی و به مسئولیت وی به یک مهاجر خارجی اهدا می شود که ماهیت کار آن نیاز به گذراندن تست های اولیه توسط برخی نهادهای دولتی برای برقراری ارتباط با اسپانسر و دریافت تاییدیه اسپانسر از طرف نهاد دولتی مورد نظر دارد.

شرح ویزای کار عمان به صورت زیر میباشد:

     معتبر برای استفاده : ظرف دو ماه از تاریخ صدور.

♦     اعتبار برای اقامت در سلطان نشین عمان : یک ماه از تاریخ ورود.

     اعتبار برای تمدید : یک ماه و برای یک بار ورود معتبر است.

     هزینه : 20 ریال عمانی.

♦     جریمه برای تاخیر در تمدید: (10) ریال عمان در روز

کارت 2 ساله اقامت در عمان

     فرد استخدام شده و دارای ویزای کار عمان پس از ورود به این کشور میبایست ظرف 30 روز کارت اقامت عمان خود را از اداره مدنی پلیس سلطنتی کشور عمان دریافت نماید.

♦     مراحل بعدی که شامل آزمایش خون و ثبت اثر انگشت میباشد را باید در یک مرکز درمانی-پزشکی در عمان به انجام برساند.

♦     متاسفانه عمان همانند دیگر کشور های عربی در خصوص ارائه اقامت دائم بسیار سخت گیر می باشد و این پروسه تقریبا غیرممکن است. افرادی که از طریق تحصیل، کار و یا غیره وارد این کشور شده اند در نهایت میتوانند اقامتی با مدت زمان محدود دریافت کنند و به این اتباع خارجی اقامت یا تابعیت تعلق نمیگیرد. معمولا افراد عمان را به عنوان یک نقطه شروع برای کار و زندگی انتخاب می کنند و برنامه های اینده و دائمی خود را روی کشور های دیگری پایه ریزی میکنند.

در این مقاله تمامی اطلاعات مربوط به مهاجرت به عمان و اخذ ویزای کار عمان توضیح داده شد ، امیدواریم که نتایج مثبتی گرفته باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و اقدام جهت مهاجرت به کشور عمان و دریافت پیشنهاد شغلی و ویزای کار عمان با کارشناسان موسسه مهاجرتی ویزانو تماس بگیرید تا در راهی ایمن و مطمعن قدم بردارید.

ارزیابی رایگان