ویزای 101 یا ویزای فرزندان استرالیا چیست ؟

همانطور که میدانید کشور استرالیا با توجه به اقتصاد مناسب و آب و هوایی بسیار مطلوب و شاخص های زندگی بالا و سطح زندگی با کیفیت یکی از مقاصد محبوب برای تمام مهاجران می باشد .

راه های بسیاری نیز برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا وجود دارد که یکی از آنها ویزای 101 که به ویزای فرزند معروف است می باشد ، که برای افرادی است که به استرالیا مهاجرت کرده اند و در این کشور زندگی می کنند و فرزندانی خارج از استرالیا دارند ،ویزای 101 یکی از مطمئن ترین و بهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم فرزندان خارج از استرالیا می باشد که شرایط فوق العاده ای برای متقاضیان ایجاد می کند ، توجه نمایید که ویزای 101 استرالیا به فرزندان زیر 18 سال تعلق می گیرد البته برای فرزندانی که بالای 18 سال هستند و مشغول به کار تمام وقت نیستند نیز می توان تقاضای درخواست ویزای 101 کرد .

مزایای ویزای 101 استرالیا

با اخذ این ویزا فرزندان متقاضی از مزایای زیر بهره مند می شوند

اخذ اقامت دائم استرالیا

کار در استرالیا

تحصیل رایگان در استرالیا

ثبت نام در برنامه بهداشت عمومی استرالیا

دعوت از اعضای خانواده خود و حمایت از آنها

در صورت واجد شرایط بودن اقدام برای شهروندی استرالیا

سن فرزندان واجد شرایط برای ویزای 101 استرالیا

در حالت کلی برای اخذ ویزای 101 فرزندان باید زیر 18سال باشند تا والدین آنها که دارای اقامت دائم یا شهروندی استرالیا هستند بتوانند درخواست ویزای 101  را برای آنها نمایند نکته قابل توجه در این بخش آن است که فرزندانی که سن بین18 سال تا 25 سال دارند نیز می توانند برای ویزای 101 درخواست دهند اما باید شرایطی داشته باشند که مشمول اسپانسری والدین خود شوند یعنی یا باید مشغول به تحصیل باشند یا نباید در کار تمام وقت مشغول باشند در این صورت والدین آنها می توانند برای ویزای 101 برای آنها اقدام نمایند.

مدت زمان دریافت ویزای 101 استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا شرایط و مدارک فرزند شما را بررسی و ارزیابی می کند و بر اساس شرایط هر فرد مدت زمان صدور ویزا متفاوت می باشد که زمان آن به عوامل زیر بستگی دارد :

شما مدارک را به درستی ارائه نکرده باشید

اسناد و مدارک خود را به صورت ناقص ارسال کرده باشید

اداره مهاجرت استرالیا زمان بیشتری برای بررسی اطلاعات شما نیاز داشته باشد

اما  در حالت کلی مدت زمان پردازش ویزای 101 خارج از دو حالت زیر نمی باشد :

75 درصد درخواست طی مدت زمان 8 ماه پردازش شده اند .

25 درصد درخواست ها طی مدت زمان 16 ماه پردازش شده اند .

مراحل دریافت ویزای 101

مرحله نخست فرزند شما نیاز به پاسپورت دارد ،پاسپورت را بررسی نمایید در صورت انقضا درخواست پاسپورت جدید دهید.

مرحله دوم اخذ ویزای 101 ارائه اطلاعات کامل و دقیق برای احراز هویت فرزند شماست

مرحله سوم دریافت ویزای 101 ارائه درخواست کتبی به صورت کاغذی است زیرا در این مرحله اقدامات آنلاین انجام نمی گیرد .

مرحله چهارم اعطای ویزا به صورت مکتوب از اداره مهاجرت استرالیا می باشد تا قبل از این زمان به هیچ وجه تدارکات سفر به استرالیا را نبینید .

مرحله پنجم معاینه بهداشتی فرزندان دریافت ویزای 101  می باشد

در صورتی که تحت معاینات پزشکی قرار نگرفته باشید اداره مهاجرت استرالیا به شما اطلاع خواهد داد .

مرحله ششم بیومتریک می باشد که اداره مهاجرت استرالیا به شما اطلاع خواهد داد تا برای بیومتریک (عکس و اثر انگشت ) درخواست دهید .

لطفا توجه نمایید در صورتی که اطلاعات را اشتباه ارسال کرده باشید یا تغییراتی مانند ایمیل یا شماره تلفن داشته اید باید خیلی زود به اداره مهاجرت استرالیا اطلاع دهید .

مرحله هفتم و پایانی دریافت ویزا  نتیجه درخواست ویزای فرزند می باشد .

در این زمان فرزند باید خارج از خاک استرالیا باشد تا اداره مهاجرت نتیجه درخواست ویزای 101  را به صورت مکتوب به وی اطلاع دهد .

مواردی که اداره مهاجرت استرالیا به شما اطلاع می دهد به شرح زیر می باشد :

شماره ویزا

تاریخ ویزا

شرایط ویزا

دقت کنید که یک کپی از ایمیلتان در استرالیا داشته باشید

چنانچه اداره مهاجرت استرالیا با درخواست ویزای 101 برای فرزند شما مخحالفت کند به صورت کتبی دلایل رد این درخواست را به شما ارسال می کند .

در این مقاله تمامی اطلاعات مربوط به ویزای 101 یا ویزای فرزند برای شما به طور کامل بیان شد امیدواریم برایتان مفید واقع شود .

گروه مهاجرتی ویزانو طی سالیان گذشته موفق به اخذ تمامی ویزاهای کشور استرالیا شده است لطفا قبل از هر اقدامی با مشاورین ما تماس بگیرید.

ارزیابی رایگان