02128422104 info@visanou.com

 

وکیل مهاجرت یا نماینده مهاجرت (Immigration Representative) وکیلی است که وکالت شما را برای مهاجرت به کشورهای خارجی بر عهده می گیرد.امروزه، در تمام قسمت های جهان و در کشورهای مختلف قوانین بسیار گسترده و پیچیده شده است..وکیل مهاجرت به قوانین کشورها و سفارت خانه ها آشنایی کامل دارد و می تواند براساس قوانین، اقدام به تشکیل پرونده و اجرای قوانین مهاجرت کند.مهاجرت به کشورهای خارجی، به دلایل مختلفی از قبیل کار، تحصیل، ثبت شرکت، سرمایه گذاری، خرید ملک، تولد فرزند و پناهندگی انجام می شود.تمام روش های گفته شده می تواند به صورت کاملا قانونی و به کمک وکیل مجرب و متخصص انجام شود، البته ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که از طریق پناهندگی به کشور دیگری مهاجرت کنید؛ زیرا در پناهندگی هیچ تضمینی برای حفظ جان شما و امنیت شما وجود ندارد. شما می توانید از طریق دیگر روش ها به کشورهای خارجی مهاجرت کنید.

 

هنگامی که به دفتر کار وکیل مهاجرت مراجعه می کنید، باید حواستان باشد که مطابق با قوانین کشور مبدا شرکت ثبت کرده باشد و اشراف کامل به قوانین مهاجرتی کشور مقصد داشته باشد. در غیر این صورت به هیچ عنوان اعتماد نکنید.اگر به طور مثال به یک وکیل مهاجرت کانادا مراجعه کرده و میخواهید امور مربوط به مهاجرت آمریکا را به ایشان بسپارید؛ مطمئن شوید که مجوز فعالیت مهاجرتی در آمریکا را نیز داشته باشد و یا اگر از روابط همکاران خود در آمریکا استفاده می کند. باید تمامی مسئولیت فعالیت وکیل مهاجرت آمریکا را بر عهده داشته باشد.

 

علت این حساسیت این است که بعضی افراد بدون داشتن مجوز فعالیت در کشور مبدا و مقصد، یا با پروانه وکالت شخص دیگری، اقدام به مشاوره و وکالت و تاسیس دفتر می کنند در صورتی که این کار جرم است و چنین فردی حق مشاوره و وکالت مهاجرتی را ندارد.به علاوه مشاوره دادن بدون مجوز مجازات مقرر قانونی را برای فرد به دنبال دارد.اعتماد کردن به افراد فریبکار در امر مهاجرت باعث می شود سرمایه شما از بین برود و زمان شما نیز بدون داشتن نتیجه بگذرد و فرصت های آینده نابود شود.

 

وکیل مهاجرت و مزایای داشتن یک وکیل مهاجرت

1-وکیل مهاجرت به علت داشتن حق وکالت و عضو بودن در انجمن وکالت در کشور مقصد و آگاه بودن نسبت به قوانین حقوقی مهاجرت به عنوان مزیت تلقی می شود.

2-اطلاعات وکیل مهاجرتی به روزتر است و در جریان آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی قرار دارد

3-وکیل مهاجرت در همه امور باید ارتباط خود را با وکلای مهاجرتی حفظ کند. چرا که ارتباط آنان با وکلای بین المللی سبب تقویت اطلاعات، حفظ ارتباطات، آگاهی از اخبار بین المللی و همچنین تغییرات قوانین مهاجرتی کشور ها می شود. همچنین است که یک وکیل مهاجرت همواره به صورت آنلاین و یا فیزیکی با وکلای مهاجرتی که در امور بین الملل مشغول به فعالیت هستند، در ارتباط می باشند که این امر و تبادل اطلاعات باعث استفاده از تجربیات و کاربرد آن در امر مهاجرت می باشد. عموما زمانی که یک وکیل مهاجرت با وکلای بین المللی در ارتباط است، از اعتبار و درجه حقوقی بالایی برخوردار است. چرا که برای یک متقاضی مهاجرت، عموما این مساله حائز اهمیت است که آیا وکیلی که قرار است اقدامات مهاجرتی متقاضی را انجام دهد، از درجه اعتبار خوبی برخوردار می باشد یا خیر. این مسائل باعث شده است که ارتباط یک وکیل مهاجرت با وکلای بین المللی بسیار اهمیت داشته باشد.

4-وکلای خارجی توانایی بالایی در به نتیجه رساندن و پیگیری پرونده دارند

5-کشورهای اروپایی , کانادا,استرالیا معمولا راحت تر و آسان تر از طریق وکیل و موسسه حقوقی با موارد ویزا برخورد می کنند.

 

وکیل مهاجرت و ارائه خدمات به روز و آنلاین

 

. در پاسخ به این سوال می توان گفت صرف زمان و کسب اطلاعات از موسسات و مقایسه آنان با هم شما را در این امر کمک می کند تا متوجه شوید که کدام موسسه و کدام وکیل مهاجرت می تواند خدمات بهتری را به شما ارائه دهد. بسیار مهم می باشد که وب سایت ها و کانال های موسسات مهاجرتی و وکلای مهاجرتی با توجه به تغییر قوانین به روز رسانی شود و اطلاعات دقیق و به روز را به متقاضیان ارائه نماید چرا که با تغییر قوانین مهاجرتی امکان دارد شرایط متقاضی را تحت الشعاع قرار دهد. وکیل مهاجرتی خوب باید حتما در کشور مقصد هم به عنوان وکیل ثبت شده باشد.

وکیل مهاجرت کانادا

در برخی از کشورها مانند کشور کانادا، مراکزی وجود دارد که وکلای مهاجرت کانادا باید از این مراکز تاییدیه داشته باشند تا به صورت قانونی بتوانند در حیطه مهاجرت فعالیت داشته باشند.باید توجه داشته باشید که در کانادا افرادی که می‌توانند به صورت قانونی فعالیت مهاجرتی کنند، یا باید مشاور (وکیل) رسمی ICCRC باشند یا باید وکیل مهاجرت کانادا برای انجام امور حقوقی و مهاجرتی کانادا باشند که دوره های آکادمیک خود را در کانادا گذرانده اند.همچنین باید دقت داشته باشید که اگر این افراد را برای انجام امور مهاجرتی خود انتخاب کرده اید باید با خود وکیل مهاجرت کانادا به صورت مستقیم قرارداد رسمی و قانونی داشته باشید.

۱.استانداردهای اخلاقی و قانونی. مشاورین مهاجرت کانادا با تحصیل در رشته مهاجرت در کالج و با گذراندن امتحانات نهایی از سوی سازمان ICCRC یا اداره نظارت به مشاورین رسمی مهاجرت کانادا که زیر نظر وزارت مهاجرت کانادا فعالیت میکند، مجوز رسمی دریافت میکنند. مشاورین مهاجرت کانادا برای به روز نگه داشتن مجوز خود نیاز دارند که هر سال حداقل ۱۶ ساعت کارگاه آموزشی داشته باشند تا دانش ایشان به روز باشد. اگر چه شخصا فکر میکنم در سال بیش از ۱۰۰ ساعت مطالعه و آموزش  برای به روز بودن در این شاخه دائما در حال تغییر و پر پیچ و خم قانون نیاز است تا بتوان در زمینه مهاجرت حرفی برای گفتن داشت. نظارت سازمان ICCRC بر مشاورین و نحوه عملکرد آنها با مشتریان و بررسی حساب های بانکی آنها بسیار شدید است و اگر کوچکترین مورد تناقضی در کار مشاروین پیدا کنند به طرز شدید برخورد کرده و حتی مجوز ایشان را باطل میکنند. بعد از پزشکی که با جان مردم سر و کار داردن، کمتر شغلی در کانادا وجود دارد که تا این حد زیر نظارت مستقیم دولت قرارداشته باشد.

  1. درک وفهم قوانین مهاجرت کانادا.بدون کمک مشاور مهاجرت، استنباط قوانین مهاجرت بسیار پیچیده میباشد ولی با کمک یک مشاور شما به تفسیر و توضیح قوانین روز مهاجرت دسترسی خواهید داشت.
  2. قیمت مناسب. برخلاف وکلا که معمولا دستمزد بالایی دریافت میکنند و شما را برای هر ایمیل، تفلن و ملاقات و حتی کپی مدرک شما جداگانه شارژ میکنند، مشاورین مهاجرت دستمزد های پایین تری دارند و قیمتشان اکثرا ثابت اس
  3. سرعت بیشتر در کار. اگر چه داشتن مشاور رسمی مهاجرت به هیچ وجه از مدت زمان بررسی پرونده ها کمتر نمیکند، ولی داشتن مشاور یا وکیل مجرب از هر گونه تاخیر جلوگیری میکند و به این ترتیب پرونده شما سریع تر به سرانجام میرسد.

 

وکیل مهاجرتی خوب در استرالیا

برای  پیدا کردن وکیل خوب در استرالیا  باید نام وکیل را در سایت زیر جستجو کنید:

www.mara.gov.au،

هر اسم ثبت شده در این سازمان به‌مدت یک سال اعتبار دارد. پس از آنکه اسم وکیل را در سایت پیدا کردید، تاریخ ثبت‌نام او را هم بررسی کنید. دو عدد اول از شماره‌ای که سازمان مارا به هر وکیل مهاجرتی اختصاص می‌دهد، مربوط به تاریخ ثبت‌نام اولیهٔ آن‌هاست؛ با توجه به آن می‌توانید درک بهتری از مدت‌زمان سابقهٔ کاری‌شان پیدا کنید.

زمانی که از وکیل مهاجرت‌تان سؤالی می‌پرسید، ببینید پیش از جواب دادن آخرین تغییرات قوانین وضع شده را بررسی می‌کند یا نه؟ این می‌تواند راهکار خوبی برای ارزیابی آن‌ها باشد. گاهی افراد در حالی برای امضا کردن قرارداد تحت فشار قرار گرفته‌اند که در آن زمان از لحاظ حقوقی واجد شرایط دریافت ویزای استرالیا نبوده‌اند. به‌خاطر داشته باشید که شرایط لازم برای ثبت درخواست ویزای استرالیا و شرایط لازم برای اخد آن، از لحاظ حقوقی کاملا متفاوت از یکدیگرند.

گاهی اوقات آنچه به واسطهٔ قوانین وضع‌شده الزامی می‌شود، در تضاد با سیاست‌های شرکت محل فعالیت وکیل است. وکیل مهاجرت استرالیا در صورتی مهارت و توانایی کافی برای کارش را خواهد داشت که بتواند تعادلی میان این دو به وجود بیاورد و فعالیت‌هایی را که امکان عملی کردن شان وجود دارد شناسایی کند.

قوانین مهاجرتی، بسته به سیاست‌های وضع‌شده در این حوزه، گاه‌به‌گاه توسط دولت استرالیا تغییر می‌کنند. این تغییرات تقریبا هر سه ماه یک بار لحاظ می‌شوند. وکیل مهاجرت خوب همیشه باید با داشتن روابط قوی و مطالعهٔ کافی، از این تغییرات مطلع باشد؛ او درک می‌کند که چرا این تغییرات در نظر گرفته می‌‌شوند و از علتی که در پس هر تغییر وجود دارد، آگاه است. ممکن است رویکردی که تا سه ماه پیش قابل‌اجرا بوده است، حالا و به واسطهٔ تغییرات جدید غیرقابل‌اجرا شده باشد: به این خاطر است که اطلاع از آخرین تغییرات اهمیت پیدا می‌کند.

کارمندان حقوقی دولت تا حدود زیادی جایی برای اشتباه کردن ندارند، به همین خاطر گاهی بدون در جریان گذاشتن کسی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارد و درخواست اطلاعات بیشتر از او، تصمیم جدیدی می‌گیرند. اگر وکیل مهاجرتی از تجربهٔ کافی برخوردار باشد، به‌خوبی می‌داند که کارمندان حقوقی به‌دنبال چه اطلاعاتی هستند و پروندهٔ شما را با توجه به نیاز آن‌ها تنظیم می‌کند. در سوی دیگر، وکیل کم‌تجربه اطلاع چندانی از این موضوع ندارد و همکاری با او، احتمالا باعث طولانی‌تر شدن روند دریافت ویزا خواهد شد.

بررسی بازخورد کسانی که سابقهٔ همکاری با وکیل را داشته‌اند

امروزه مصرف‌کنندگان با کمال میل بازخوردشان در مورد استفاده از خدمات و محصولات سازمان‌های مختلف را در فضای مجازی با یکدیگر در میان می‌گذارند. بخصوص اگر تجربهٔ بدی داشته باشند.اگر به‌دنبال وکیل مهاجرتی قابل‌اطمینان هستید، حتما دربارهٔ بازخورد موکل‌های قبلی او تحقیق کنید. اولین مکان ایده‌آل برای مشاهده  این بازخوردها، سایت وکیل مهاجرت استرالیا یا شرکت مهاجرتی است. بیشتر شرکت‌ها بخشی از سایت‌شان را به دریافت و مشاهده بازخوردها اختصاص می‌دهند. روش دیگر بررسی اطلاعات ثبت‌شده توسط سازمان مارا یا سازمان مهاجرت استرالیاست وکیل مهاجرت باید در طول روند آماده کردن مدارک و ثبت درخواست برای دریافت ویزا، به‌طور مداوم با مشتری در ارتباط باشد و او را از صلاحدید خود مطلع کند

تجربه یا سوابق کاری

بخش زیادی از توانایی و مهارت وکیل مهاجرت برای ارائهٔ خدمات مناسب به سابقه کاری او مربوط می‌شود و مشخصا، هرچه مدت‌زمان این سابقه کاری بیشتر باشد،

ساختار یا اندازهٔ شرکت

کیفیت خدمات شرکت مهاجرت به اندازهٔ آن بستگی ندارد؛ در واقع نمی‌توان گفت هرچه شرکت بزرگ‌تر باشد، خدمات بهتری ارائه خواهد کرد. شرکت‌های بزرگ‌تر معمولا ادعا می‌کنند به منابع بیشتری دسترسی دارند، اما خدمات‌شان همیشه بهتر از سایر شرکت‌ها نیست. هستند شرکت‌هایی که هزینه‌های هنگفت دریافت می‌کنند و خدمات درخوری ارائه نمی‌کنند. به‌خاطر داشته باشید که شرکت‌های بزرگ، برای اینکه پابرجا بمانند، به سرمایهٔ قابل‌توجهی نیاز دارند و این سرمایه را از هزینه‌های دریافتی از مشتری‌ها تأمین می‌کنند.

مدت‌زمان لازم برای فعالیت‌های وکیل مهاجرت

در قوانین وضع‌شده از سوی سازمان مهاجرت مارا قید شده است که وکیل مهاجرت استرالیا، موظف است در کوتاه‌ترین زمان و به‌شکلی مؤثر به موکلش جواب بدهد. در مراحل پرس‌وجو و مشاوره شما هنوز قرارداد رسمی با وکیل‌تان نبسته‌اید: در همین مراحل چگونگی پاسخ‌گویی او را مورد ارزیابی قرار بدهید. اگر پس از ثبت درخواست برای دریافت ویزای استرالیا نتوانید با وکیل‌تان ارتباط برقرار کنید و مرتبا مجبور شوید منتظر جواب او بمانید، کلافه خواهید شد. توصیه می‌شود پیش از ثبت‌نام نهایی و بستن قرارداد، سعی کنید با وکیل‌تان مستقیما و بدون‌واسطه ارتباط برقرار کنید (تماس تلفنی یا ایمیل) و ببینید چقدر طول می‌کشد تا جواب‌تان را بدهد. اگر امکان برقراری ارتباط مستقیم را به شما ندهند

وکیل مهاجرتی به آلمان

گاهی افراد با استناد به تجربیات دیگر افرادی که مسیر مهاجرت به آلمان را طی کرده ­اند اقدام به دادن درخواست مهاجرت می‌کنند. این در حالی است که هر پرونده با توجه به سن افراد، سابقه کاری، میزان تحصیلات، وضعیت مالی و شرایط خانوادگی آن­ها متفاوت است و تنها یک وکیل مجرب با همراه داشتن تیم با سابقه و با اشراف کامل به قوانین کشور آلمان می ­تواند کمک رسان و پیش برنده­ی مطمئن پرونده­های مهاجرت باشد.

وظایف و خدمات وکیل مهاجرت به آلمان

از جمله خدماتی که وکیل مهاجرت به آلمان می­ تواند به شما ارائه دهد مشاوره در خصوص اقامت دائم یا موقت کشور آلمان است.

وکیل مهاجرت به آلمان می­ تواند در خصوص امور تجاری در فرآیند اخذ مجوز و ثبت شرکت به شما طرحی جامع دهد. و شما را در مورد امور ابتدایی چون گواهی نامه رانندگی، اجاره آپارتمان و دفتر برای شرکت همراهی می­ کند.

یک وکیل مهاجرت با اشراف داشتن به قوانین کشور مبدا و مقصد و همچنین آگاهی یافتن از شرایط و توانمندیهای شما، می تواند به عنوان مشاور، شما را در انتخاب بهترین و مقرون بصرفه ترین روش مهاجرت یاری کند. با توجه به اینکه این مسیر، دارای ابعاد مختلف اداری و حقوقی، در مقاطع مختلف می باشد، انتخاب وکیل مهاجرتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.