کانادا

موقعیت جغرافیایی کانادا

کانادا کشوری پهناور در شمال قاره ی آمریکای شمالی میباشد.
این کشور از نظر مساحت خشکی چهارمین کشور پهناور دنیا و از نظر مجموع مساحت بعد از روسیه دومین کشور جهان است.
بلندا ترین مرز زمینی دنیا نیز میان این کشور و ایالات متحده آمریکا میباشد که در جنوب کانادا و شمال آمریکا واقع است.
در زیر به معرفی ایالت های کانادا و مراکز آنها میپردازیم.

استان ها

استان

مرکز

آلبرتا

ادمونتون

بریتیش کلمبیا

ویکتوریا

مانیتوبا

وینیبگ

نیو برانزویک

فردریکتون

نیوفاندلند و لابرادو

سنت جانز

نوا اسکوشیا

هالیفاکس

انتاریو

تورنتو

جزیره پرنس ادوارد

شارلوت تاون

کبک

کبک

ساسکاچوان

رجاینا

نورت وست تریتوریز

یلونایف

نوناووت

ایکالوئیت

یوکان

وایت هورس

 

 

شرایط آب وهوا:

زمانی که اسم کانادا می آید ذهن همه به سمت هوای بسیار سرد و طاقت فرسای آن میرود در حالی که بسیاری از مناطق کانادا تابستان هایی معتدل نیز دارد. آب و هوای کانادا بستگی به آن دارد که شما در کجای این کشور زندگی میکنید.هرچقدر به سمت شمال میروید زمستان هایی سرد تر و سخت تر خواهید داشت و هرچقدر به جنوب این کشور نزدیک میشود شرایط آب و هوا معتدل تعر و مناسب تر میشود.مثلا شهر های  ونکوور و ویکتوریا  که در ساحل اقیانوس آرام هستند هوای معتدل دارند یعنی با وجود زمستان های سرد تابستان هایی گرم و متعادل هم دارند و در کل نوسان دما در این مناطق از همه شهر ها کمتر است.ولی شهر هایی مانند کبک و انتاریو نوسان دمای زیادی دارند،یعنی زمستان هایی بسیار سرد و تابستان هایی گرم و شرجی دارند.شهر های دیگر کانادا که در حاشیه اقیانوس اطلس هستند مانند جزیره پرنس اداوارد،نوااسکوشیا و ... نیز در بهار و تابستان هوایی معتدل و زمستان های سردی دارند.

بطور کلی آب و هوای بسیار سردی که بعد از گفتن اسم "کانادا" به ذهن میرسد مخصوص شمال این کشور است و ایالت های جنوبی و جنوب غربی آب و هوایی خوب دارند.

فصل های کانادا به شکل زیر است:

بهار:مارچ،آوریل،می

تابستان: جون،جولای،آگوست

پاییز: سپتامبر،اکتبر،نوامبر

زمستان: دسامبر،ژانویه و فوریه

تابستان در این کشور از اواسط جون آغاز میشود ولی بسیاری تابستان را ماه های جولای و آگوست میدانند.در این فصل در برخی مناطق جنوبی دمای هوا به 30 درجه سانتیگراد نیز میرسد.

بیشتر مردکم کانادا بهار و پاییز را زیبا ترین فصل های این کشور میدانند زیرا باران های زیادی در این فصل ها میبارد،هوا خنک بوده و به سردی زمستان نیست.

در فصل زمستان نیز هوای این کشور بسیار سرد است و تقریبا در این مدت دمای هوا همیشه زیر صفر است.

 

کوتاه درباره تاریخ کانادا:

آثار به دست آمده از بررسی های باستان شناسی نشان میدهد که زندگی در جنوب این کشور به 9500 سال پیش و در شمال آن به 26500 سال پیش برمیگردد.
در سال 1497 جان کایوت در سواحل نیوفاند لند مستعمره بریتانیایی ایجاد کرد.چندین سال بعد مستعمره فرانسوی نیز توسط ژاک کارتیه در نزدیکی مونترال بوجود آمد.
مهاجران بریتانیایی معمولا در سواحل و حاشیه های این کشور و فرانسویان در مناطق داخلی این کشور مقیم شدند.به همین دلیل است که امروزه این کشور کشوری 2 زبانه به زبان های انگلیسی و فرانسوی است.

 

اقتصاد:

کانادا یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان است که منابع عظیم نفت و گاز دارد و در صادرات مواد معدنی در دنیا پیشرو است.
واحد پولی این کشور دلار کانادایی(Canadian Dollar) میباشد و پول خرد این کشور هم لونی نام دارد و دلار کانادا از نظر ارزش در حال نزدیکی به دلار آمریکا میباشد.

اغلب بانک های کانادا بانک های داخلی هستند ولی تعدادی از بانک های خارجی نیز در این کشور شعبه دارند.5 بانک بسیار معروف در کانادا وجود دارد که به Big five  معروف هستند و جز 50 بانک امن دنیا هستندکه نام آنها را در زیر ذکر خواهیم کرد:

1-RBC Royal Bank
2-TD Canadian trust
3-Scotia Bank
4-BMO Bank of montreal
5-CIBC

 

دین و مذهب:

از نظر دین اکثر مردم این کشور مسیحی هستند و حدود 3% از مردم این کشور را هم مسلمانان تشکیل میدهند که عمدتا مهاجر هستند.بیشتر مسلمانان در کانادا در شهر های تورنتو،مونترال،ونکوور و اتاوا زندگی میکنند و در این کشور چیزی حدود 360 مسجد و نهاد اسلامی وجود دارد.

در کل دین در این کشور دینی واحد و اجباری نیست و شهروندان میتوانند آزادانه دین خود را انتخاب کنند و به راحتی در این کشور زندگی کنند.

 

 

برای مهاجرت به این کشور میتوان از راه های مختلف اقدام کرد از جمله: تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج.

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.