آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس چیست؟

 

بسیاری از افراد که قصد سنجش سطح زبان انگلیسی خود را دارند یا که به دلایل مختلف مانند مهاجرت کاری و یا ادامه تحصیل در کشور های انگلیسی زبان نیاز به ارائه مدرکی معتبر که تعیین کننده کافی بودن سطح زبان انگلیسی شان باشد، آزمون آیلتس را انتخاب میکنند.آزمون آیلتس آزمون زبان انگلیسی بسیار معتبر در تمام دنیا میباشد که قدمت آن به سال 1976 برمیگردد.آزمون آیلتس بیشتر برای افرادی است که زبان مادری شان انگلیسی نیست ولی به دلایل مختلفی که در بالا ذکر شد نیاز به نمره این آزمون دارند.آزمون آیلتس یک آزمون بریتانیایی است و در حال حاضر در مقابل آزمون تافل که یک آزمون آمریکایی است قرار دارد.آزمون آیلتس تحت نظر دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار میشود.

 

 

آزمون آیلتس در حال حاضر سالانه چندین بار در 500 مرکز و 120 کشور برگزار میشود که یکی از این کشور ها ایران است و همین موضوع که آزمون آیلتس در ایران برگزار میشود باعث شده تا ایرانیان هم بتوانند به راحتی در آزمون آیلتس شرکت کنند.اگر که میخواهید در ایران در آزمون آیلتس شرکت کنید باید بدانید که آزمون آیلتس در ایران در شهر های: تهران، رشت، اهواز، اصفهان، تبریز، شیراز، کرج، ساری، دزفول،کرمانشاه،همدان و مشهد برگزار میشود که شما میتوانید برای اطلاع از نزدیک ترین تاریخ برگزاری آزمون آیلتس در این شهر ها وارد سایت اصلی آزمون آیلتس شوید.

IELTS SITE

بطور کلی آزمون آیلتس 2 نوع است.نوع اول: جنرال و نوع دوم: آکادمیک. آزمون آیلتس آکادمیک مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دوره های آکادمیک دانشگاهی در کشور های انگلیسی زبان را دارند ولی افرادی که  قصد مهاجرت از طرق دیگر  را دارند داشتن نمره خوب در آزمون آیلتس جنرال برایشان کافی است. آزمون آیلتس 4 بخش دارد که این بخش ها میزان تسلط شما در خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را ارزیابی میکنند.نکته مهمی که متقاضیان آزمون آیلتس باید آنرا مد نظر داشته باشند مدیریت زمانی است.شما باید بتوانید در مدت حد اکثر 30 دقیق برای آزمون شنیداری، 1 ساعت برای آزمون نوشتاری، 15 دقیقه برای آزمون صحبت کردن و 1 ساعت برای آزمون خواندن که مجموعا 2 ساعت و 45 دقیقه میشود آزمون خود را به اتمام برسانید.

مدرک آزمون آیلتس برای ارائه به تمام کشور ها معتبر بوده و متقاضیان آزمون های زبان میتوانند آزمون آیلتس را با خیال راحت به عنوان آزمونی برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی شان انتخاب کنند. نتیجه ی آزمون آیلتس حدود 13 روز پس از روز برگزاری آزمون در اختیار متقاضیان قرار میگیرد. توجه داشته باشید که نمره آزمون آیلتس به مدت 2 سال معتبر میباشد.

هزینه ی شرکت در آزمون آیلتس در حال حاضر (سال 96) 950.000 تومان میباشد. این مبلغ برای آزمون آیلتس جنرال و یا آکادمیک تفاوتی نمیکند.